Rakouské Raiffeisen Bank ve čtvrtletí mírně klesl zisk

Rozdílové smlouvy články Rakouské Raiffeisen Bank ve čtvrtletí mírně klesl zisk


Rakouské bankovní společnosti Raiffeisen Bank International (RBI) ve druhém čtvrtletí klesl konsolidovaný čistý zisk o více než tři procenta na 345 milionů eur (téměř 8,9 miliardy Kč). Výsledek ale překonal očekávání, neboť náklady na zajištění proti rizikům na východoevropských trzích zůstaly nízké. Vyplývá to z dnešní zprávy společnosti.

Analytici v průzkumu banky předpovídali, že zisk dosáhne 306 milionů eur. Akcie banky krátce po zahájení dnešního obchodování na burze ve Vídni přidávaly zhruba 1,7 procenta.

Navzdory prostředí nízkých úroků se čistý úrokový výnos a čistý příjem z poplatků a provizí vyvíjely velmi pozitivně. Náklady na zajištění proti rizikům zůstaly na velmi nízké úrovni,“ uvedl generální ředitel RBI Johann Strobl.

Čisté úrokové výnosy, což je rozdíl mezi získanými a vyplacenými úroky, se ve druhém čtvrtletí zvýšily o necelé jedno procento. Přispělo k tomu zhodnocení ruského rublu. Rusko je nejziskovějším trhem banky. Čistý příjem z poplatků a provizí klesl o pět procent, přičemž zvýšení mezd vedlo k nárůstu administrativních nákladů.

Raiffeisen Bank International patří mezi největší banky ve střední a východní Evropě. Působí ve 14 zemích regionu včetně České republiky, kde od roku 1993 nabízí služby prostřednictvím ústavu Raiffeisenbank, jehož je majoritním akcionářem.

Zdroj: ČTK 

Tagged

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com