Sky: Vývozci nejsou připraveni na brexit bez dohody

Rozdílové smlouvy články Sky: Vývozci nejsou připraveni na brexit bez dohody


Dvě třetiny britských vývozců, kteří se na obchodování s Evropskou unií podílejí zhruba 25 procenty, ještě neudělalo ani základní krok k přípravě na odchod Británie z Evropské unie bez dohody. Podle údajů britského daňového úřadu HMRC o klíčovou dokumentaci požádalo jen 70.000 z 240.000 společností. Informovala o tom televize Sky News.

Aby mohly britské podniky obchodovat s EU v případě brexitu bez dohody, musejí se zaregistrovat do rejstříku hospodářských subjektů (EORI). HMRC odhaduje, že registraci může potřebovat až 240.000 společností.

Úřad nicméně zdůraznil, že podniky, které se registrovaly, se na objemu obchodu Británie s EU podílejí 75 procenty. Podle Sky News ale existují i velké společnosti, mezi nimi i jeden velký potravinářský podnik, které se začaly připravovat teprve nedávno.

V současné době žádají čísla EORI jen firmy, které obchodují se zeměmi mimo EU, protože dovoz a vývoz mezi členskými státy je osvobozen od cla. V případě nedohody kolem brexitu bude obchod Británie s EU podléhat stejným celním kontrolám jako obchod se ostatním světem. Experti v takovém případě předpovídají čtyřnásobné zvýšení počtu celních prohlášení.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: katerina.stejskalova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com