Rusko zastavilo dodávky ropy do běloruských rafinerií

Rozdílové smlouvy Novinky Rusko zastavilo dodávky ropy do běloruských rafinerií


Rusko zastavilo dodávky ropy do běloruských rafinerií, surovina do nich neproudí už od 1. ledna, oznámila dnes běloruská státní energetická společnost Belněftěchim. Minsk a Moskva se před koncem loňského roku nedokázaly dohodnout na podmínkách dodávek na letošní rok. Bělorusko je přitom důležitou tranzitní zemí pro přepravu ruské ropy dál na západ do zemí Evropské unie. Tranzit ale pokračuje bez přerušení, uvedla agentura Reuters.

Ruský provozovatel ropovodů Transněfť potvrdil, že ruské ropné firmy se teď dodávkám do Běloruska vyhýbají. Transněfť od nich tedy nedostala žádný požadavek na přepravu.

Od 1. ledna jsme od ropných společností neobdrželi žádný požadavek na dodávku do běloruských rafinerií. Tranzit přes Bělorusko ale pokračuje v běžném objemu,“ řekl mluvčí Transněfti Igor Děmin, kterého cituje agentura TASS.

Přerušení dodávek ruské ropy do Běloruska či na Ukrajinu v minulosti často vedlo k zastavení dodávek suroviny do zemí, jako je Německo nebo Polsko.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

2 komentářů ke článku “Rusko zastavilo dodávky ropy do běloruských rafinerií

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com