Sberbank CZ loni stoupl zisk o 43 procent na 539 milionů Kč

Rozdílové smlouvy články Sberbank CZ loni stoupl zisk o 43 procent na 539 milionů Kč

Sberbank CZ v roce 2019 stoupl meziročně čistý zisk o 43 procent na 539 milionů Kč. K dosažení výsledku přispěly vyšší čisté výnosy z poplatků a provizí, vyšší úrokové výnosy a zároveň snížení provozních nákladů. ČTK o tom dnes informovala banka. Bankám a spořitelnám v Česku loni stoupl podle údajů ČNB souhrnný čistý zisk meziročně o 9,46 miliardy Kč na rekordních 90,9 miliardy korun.

Dokončili jsme několik klíčových projektů, jako je migrace portfolia karet na novou platformu a další zjednodušení organizační struktury banky. Pokračovali jsme v přísné kontrole nákladů, což se promítlo do zlepšení poměru nákladů a výnosů ze 68,5 na 61,5 procenta,komentoval výsledky generální ředitel Sberbank CZ Edin Karabeg.

Čistý zisk z finančních operací před vytvořením rezerv a opravných položek tak dosáhl 2,571 miliardy Kč, meziročně se tak zvýšil o 6,3 procenta. Bilanční suma stoupla na 83,7 miliardy Kč. Celkový objem klientských vkladů mírně vzrostl na 69,6 miliardy Kč a objem úvěrů klientům na 63,1 miliardy Kč. Přes růst obchodních výsledků se podařilo snížit provozní náklady o 91 milionů Kč, dodal finanční ředitel Sberbank CZ Dušan Baran.

Sberbank CZ, do února 2013 Volksbank CZ, působí na českém trhu od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com