Slovenským hoteliérům přibývá hostů, úrovně před covidem-19 ale ještě nedosáhli

Rozdílové smlouvy články Slovenským hoteliérům přibývá hostů, úrovně před covidem-19 ale ještě nedosáhli

Hotelům a dalším ubytovacím zařízením na Slovensku v červnu proti květnu i proti loňsku výrazněji vzrostl počet hostů, nadále však zaostává za obdobím před koronavirovou krizí. V zemi chybějí zejména zahraniční turisté, oznámil dnes slovenský statistický úřad.

V červnu se ve slovenských hotelech, penzionech a v jiných podobných zařízeních ubytovalo zhruba 287.500 lidí. To je více než dvojnásobek proti květnu a o polovinu lepší výsledek než loni v červnu, kdy se ale situace prudce zhoršila v souvislosti s opatřeními proti šíření koronavirové infekce. Například v červnu 2019, tedy před vypuknutím epidemie nemoci covid-19, služeb ubytovacích zařízeních na Slovensku využilo téměř 610.000 lidí.

Hoteliéři znovu zaznamenali méně zahraničních turistů. Ti tvořili jen šestinu z celkového počtu návštěvníků, zatímco před koronavirovou krizí jejich podíl činil 40 procent. V létě pak Slovensko zavedlo při cestách do země povinnou karanténu pro turisty, kteří nejsou očkováni proti covidu-19. Podnikatelé v cestovním ruchu tehdy upozornili, že cizinci pak začali rušit rezervace. V minulosti ze zahraničí jezdili na Slovensko hlavně čeští turisté.

V prvním letošním pololetí se na Slovensku ubytovalo zhruba 547.000 návštěvníků. Ve srovnání se stejným obdobím loňska to představuje pokles téměř o 59 procent.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor:

Jeden komentář ke článku: “Slovenským hoteliérům přibývá hostů, úrovně před covidem-19 ale ještě nedosáhli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com