Tchajwanský výrobce čipů TSMC za čtvrtletí zvýšil čistý zisk téměř o 14 procent

Rozdílové smlouvy Novinky Tchajwanský výrobce čipů TSMC za čtvrtletí zvýšil čistý zisk téměř o 14 procent

Smluvní výrobce čipů Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) ve třetím čtvrtletí zvýšil čistý zisk o 13,8 procenta na 156,3 miliardy tchajwanských dolarů (121,6 miliardy Kč), a přesáhl tak prognózy. Firma dnes uvedla, že těží z rostoucí poptávky po čipech do chytrých telefonů a dalších přístrojů, kterou umocnila pandemie covidu-19, a dále z globálního nedostatku polovodičů.

Více než dvě desítky analytiků v anketě společnosti Refinitiv v průměru čekaly, že čistý zisk za období od července do září dosáhne 149 miliard tchajwanských dolarů. Tržby firma v uplynulém čtvrtletí zvýšila o 22,6 procenta na 14,9 miliardy dolarů (325,7 miliardy Kč).

Pokročilé čipy vyráběné společností TSMC se používají ve všemožných zařízeních od špičkových chytrých telefonů, jako je nový iPhone 13 společnosti Apple, až po umělou inteligenci, automobily a širokou škálu spotřebního zboží nižší třídy.

Společnost TSMC a Tchaj-wan obecně hrají zásadní roli v úsilí o vyřešení celosvětového nedostatku čipů, který způsobila pandemie. Automobilky, včetně firmy Škoda Auto, jsou kvůli němu nuceny omezovat výrobu. Nedostatek klíčové součástky poškodil výrobce chytrých telefonů, notebooků i domácích spotřebičů.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: MKR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com