Teplo kvůli růstu cen paliv a povolenek výrazně zdraží, varuje svaz

Rozdílové smlouvy články Teplo kvůli růstu cen paliv a povolenek výrazně zdraží, varuje svaz

Největší meziroční zdražení tepla za posledních 13 let očekává Teplárenské sdružení ČR. Růst cen podle něj může být dvouciferný. Za vytápění bytu si tak lidé příští rok připlatí i několik tisíc korun. Důvodem je zdražování paliv a emisních povolenek.

Některé teplárny budou kvůli vývoji na trhu zvyšovat ceny ještě před koncem letošního roku, většina ale až od začátku ledna. Sdružení to dnes uvedlo v tiskové zprávě. Výrobci a distributoři tepla, kterých je ve sdružení 44, zásobují aktuálně teplem přes 1,1 milionu domácností.

Většina tepláren na kalkulacích cen pro příští rok teprve pracuje. „Z vývoje cen energetických komodit a povolenek je ale evidentní, že nás čeká největší meziroční nárůst cen tepla za posledních 13 let. Dvouciferný nárůst ceny tepla v procentech nebude výjimkou, ale spíše pravidlem,“ uvedl předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR Tomáš Drápela.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com