The Economist: loňské příčiny akciového boomu se do letošního roku nepřenesou

Rozdílové smlouvy Novinky The Economist: loňské příčiny akciového boomu se do letošního roku nepřenesou

Ceny akcií často rostou tehdy, když rostou také očekávání ohledně budoucích zisků. Jenže zisky víceméně stagnují, a tak je jen málo důvodů k tomu, aby akciový boom pokračoval.

Velkou roli pří loňském růstu amerických akcií sehrála politika Federálního rezervního systému. Ten dal už předloni najevo, že doba nízkých úrokových sazeb končí, jenže už počátkem roku 2019 dal najevo, že to s jejich zvyšováním nebude tak horké. „Takový vývoj je velmi neobvyklý,“ píše prestižní časopis The Economist.

Loňský rok ale nebyl dobrý jen pro akcie, nýbrž rovněž pro korporátní a vládní dluhopisy. Americký Fed navíc začal skupovat právě krátkodobé vládní bondy, což zpočátku vysvětloval jako „technické řešení problémů v esenciální části finančního systému“ a nikoli jako hospodářskopolitický stimul. Jenže ve skutečnosti může jít právě o ten.

Zdá se tedy, píše The Economist, že síla kombinace měnové politiky a téměř nulového rizika se z velké části vyčerpala. Letos nás navíc čekají důležité události, které mohou nejen finančními trhy zamávat. Brexit, jednání o druhé fázi americko-čínské obchodní dohody a v neposlední řadě americké prezidentské volby. Ty totiž bývají tradičním prubířským kamenem nervové soustavy investorů (nejen) na Wall Street.

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com