V Indii se bude energie obchodovat přes blockchainový startup

Rozdílové smlouvy články V Indii se bude energie obchodovat přes blockchainový startup


Australský blockchainový startup Power Ledger otestuje peer-to-peer platformu pro obchodování se solární elektřinou. Prozatím jen v části Indie, ve státě Uttarpradéš, který sousedí s Nepálem.

Pilotní projekt umožní zatím jen na zkoušku přímo domácnostem prodávat a nakupovat obnovitelnou energii z fotovoltaických panelů. Doslova tak mezi sebou budou moci obchodovat sousedé, kteří mají solární elektrárny na střeše svého domu, a to vše skrze platformu, která „poběží“ na blockchainu.

Australská společnost Power Ledger, která testovací provoz spustí, se zapojila do public-private partnership projektu s indickou vládou. S tou také bude i nadále spolupracovat a vyhodnocovat výsledky projektu. První fáze pilotního projektu by měla být dokončena v březnu příštího roku. Na základě výsledků pak obě strany společně posoudí, zda a jak takový trh funguje. Power Ledger a zástupci indického státu jsou připraveni také případně společně dotvářet prostředí a připravit potřebná regulatorní opatření.

Obchodování by mělo fungovat tak, že domácnosti, které vyrábějí elektřinu, nabídnou případný přebytek do rozvodné sítě za určitou cenu. Právě díky blockchainu bude umožněno oběma stranám trhu reagovat rychle, a rychle tak dojde k vzájemnému vypořádání obchodu. Z pohledu Indie jde o součást strategie, kterou indická vláda chce podporovat rozvoj těchto technologií.

Hodnocení článku

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: Marketa Fryckova

2 komentářů ke článku “V Indii se bude energie obchodovat přes blockchainový startup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com