Čínští oceláři žádají vládu o pomoc se zajištěním dodávek

Rozdílové smlouvy Novinky Čínští oceláři žádají vládu o pomoc se zajištěním dodávek

Zástupci čínského ocelářského průmyslu požádali vládu o pomoc s dopravou surovin pro výrobu oceli, ale i hotových výrobků ke svým odběratelům. A to kvůli přerušení dopravy vyvolanému epidemií koronaviru Covid-19.

Čínská Asociace železáren a oceláren apelovala na ministerstvo dopravy, aby podniklo potřebné kroky k zajištění přepravy pro dodávky surovin pro výrobu oceli, jakož i pro dopravu hotových výrobků na trh. Podniky hutního průmyslu jsou totiž mnohdy paralyzovány nařízeními čínské vlády o přerušení dopravy do a z měst, která jsou zasažena koronavirem.

Epidemie nejvíce dopadá na menší slévárny, které spoléhají na zásobování po silnicích. Ty již čelí výpadkům v dodávkách koksovatelného uhlí a vápence. Důvodem je nedostatek řidičů nákladních vozidel. Ti totiž musí kvůli epidemii zůstat doma. Některé provozy sice disponují vlastními řidič, ovšem i ti mají nařízenou čtrnáctidenní karanténu.

Přerušení dodávek surovin pro tavení železa a faktické ochromení jednoho ze strategických odvětví Číny opět stupňuje obavy o kondici čínského hospodářství. Již před vypuknutím epidemie koronaviru Čína spoléhala na stavebnictví jako jeden z motorů ekonomického oživení. Železo a ocel jsou důležitou součástí tohoto sektoru.

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com