Zahraniční obchod ČR v dubnu skončil v přebytku 19,3 mld. Kč

Rozdílové smlouvy články Zahraniční obchod ČR v dubnu skončil v přebytku 19,3 mld. Kč

Zahraniční obchod Česka v dubnu skončil v přebytku 19,3 miliardy Kč, meziročně tak byl výsledek o 43,6 miliardy lepší. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

Podle něj výsledky ovlivnila nízká srovnávací základna kvůli omezením přijatým v souvislosti se šířením koronaviru. Kladně je pak ovlivnil zejména meziročně vyšší přebytek obchodování s motorovými vozidly.

Meziročně výrazně lepší výsledky zahraničního obchodu se zbožím jsou do velké míry ovlivněny nízkou srovnávací základnou. Duben byl totiž z pohledu obchodní bilance v loňském roce vůbec nejslabším měsícem. Automobilový průmysl byl před rokem prakticky paralyzován. Nyní se mu však dařilo nápadně lépe, což je patrné zejména na vývozu motorových vozidel a jejich dílů,“ uvedl k výsledkům obchodu ČR s cizinou vedoucí oddělení obchodní bilance ČSÚ Stanislav Konvička.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com