Čína vyzvala Spojené státy, aby respektovaly trh a zrušily investiční restrikce

Rozdílové smlouvy články Čína vyzvala Spojené státy, aby respektovaly trh a zrušily investiční restrikce

Čína vyzvala Spojené státy, aby respektovaly tržní principy a zrušily seznam čínských firem, do kterých nesmějí investovat americké subjekty. Uvedl to dnes mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wen-pin.

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek podepsal exekutivní příkaz, který zakazuje americkým subjektům investovat do desítek čínských firem, které čelí podezření z napojení na čínskou armádu. Nové nařízení podle Bidenovy administrativy rozšiřuje dekret bývalého prezidenta Donalda Trumpa, uvedla agentura Reuters.

Nový seznam zahrnuje 59 čínských společností, které jsou podle Washingtonu dodavateli či jinak spolupracují s čínským vojenským a bezpečnostním komplexem. Na původním seznamu bylo 31 subjektů, nový seznam podle Bílého domu vejde v platnost 2. srpna.

Bidenův nový exekutivní příkaz Reuters označuje za součást širšího postupu vůči Číně, který zahrnuje posilování amerických spojenectví a rozšiřování domácích investic s cílem zvýšit ekonomickou konkurenceschopnost Spojených států. Wang dnes uvedl, že americká vláda „využívá všech možných prostředků k potlačování a omezování čínských podniků“.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor:

2 komentářů ke článku “Čína vyzvala Spojené státy, aby respektovaly trh a zrušily investiční restrikce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com