Fondo Ahorro

Varujeme o praktikách společnosti Fondo Ahorro

Na podvodné praktiky v oblasti financí lze v dnešní době narazit na každém rohu. Je proto potřeba se vzdělávat v tom, jak správně vytipovat společnosti s nekalými záměry. Hlavním ukazatelem toho, že si na vás chce společnost pouze vydělat je neexistence platné licence. Dále nám v rozpoznání podvodných činností pomáhají centrální banky, které situaci na finančním trhu sledují. To je příklad také Fondo Ahorro se sídlem PH Tower Financial Center, Bella Vista na Panamě, na kterou upozornila Česká centrální banka v prosinci roku 2023.

Jak operuje Fondo Ahorro 

Společnost, jež už nyní nelze dohledat, disponovala českou kontaktní adresou – Chebská 38/5, Karlovy Vary 360 06. Činnost společnosti shrnula ČNB v jejím posledním prosincovém varování. Fondo Ahorro nabízela prostřednictvím sociálních sítí „Půjčku na cokoliv“. Potenciálním klientům byla zaslána velmi stručná verze úvěrové smlouvy bez povinných náležitostí s tím, že po spotřebitelích vymáhala úhradu ještě před poskytnutím úvěru. K tomu ale zpravidla nedošlo a zákazníci své finanční prostředky již víckrát neviděli.

Pamatujte:

Tím, že Fondo Ahorro nedisponovala či nedisponuje platnou licencí od legitimního regulátora, nebyli spotřebitelé nijak chráněni a nedošlo ke kompenzaci finančních zdrojů. ČNB ve svém varování apelovala na zákon o spotřebitelském úvěru, ve kterém je jasně dáno, že poskytovatel úvěru má zakázáno přijímat jakékoliv platby před samotným poskytnutím spotřebitelského úvěru.

Jak se vyhnout podvodníkům?

Fondo Ahorro je jedna z mála platforem, jež láká zákazníky na jednoduchá řešení. Je důležité každého poskytovatele úvěrů či jiných finančních společností důkladně ověřit. Nelze zapomenout ani na přečtení smluvních podmínek a jak jsme již zmínili v úvodu, ověřte si platnost a legitimnost licence! Určitě nešlápnete vedle, pokud si podezřelé subjekty vyhledáte v rejstříku varování ČNB nebo zabrouzdáte do nestranných recenzí.

Zde je několik užitečných odkazů:

Rejstřík ČNB: https://jerrs.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB07.INTRO_PAGE?p_lang=cz.

Rejstřík ESMA: https://www.esma.europa.eu/investor-corner/is-the-firm-regulated

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *