FXCentrum

Brokeři bez licence

Navigovat se ve finančním a investičním světě může být mnohdy obtížné vzhledem k rostoucímu počtu a množství podvodných praktik. Hlavním bodem, kterým by se každý začínající i pokročilý investor měl orientovat, je kontrola licence společnosti, do které máte zájem investovat. Pokud platforma nedisponuje platnou licencí, může to pro Vás znamenat potenciální ztrátu finančních aktiv. Dnes se konkrétně podíváme na FXCentrum, společnost operující od roku 2021 se sídlem: Office 5B, HIS Building, Providence Mahé na Seychellách.

O společnosti FXCentrum:

FXCentrum poskytuje klientům obchodní nástroje jako Forex, komodity, akcie a ETF. Obchodování je zprostředkováno pomocí platformy MetaTrader 5. Na webových stránkách lze dohledat mimo jiné i edukační materiály. Firmu lze kontaktovat prostřednictvím tel: (+248) 263-0501, emailu: support@fxcentrum.com nebo skrze kontaktní formulář. Webové stránky navozují důvěryhodný pohled na společnost, je dostupná až v 17 jazykových modulacích. 

Licence společnosti FXCentrum:

FXCentrum disponuje licencí s číslem SD055 od regulačního orgánu na Seychellách – FSA. Jedná se o offshore regulaci, která klientům často neposkytuje dostatečnou ochranu, jak by tomu bylo v případě dispozicí licence od ČNB, jež má ve své pravomoci ochránit klienty tuzemských firem. Zároveň zde může jít o vysoké poplatky. Při prohlédnutí recenzí společnosti je možné najít mnoho pozitivních hodnocení. Přesto se našly negativní zpětné odezvy ohledně neschopnosti výběru financí na účet. 

Závěr a doporučení:

Závěrem lze říci, že se nejedná o podvod, nýbrž “pouze” o rizikovou společnost, vzhledem k licenci ze Seychell. Společnost neposkytuje služby velkému počtu zemí (seznam lze nalézt v kontaktní záložce webových stránek zde: https://fxcentrum.com/contact/). Proto doporučujeme českým investorům spíše platformu Portu, jež je regulována a transparentní ve svých aktivitách. Doporučujeme se dále vzdělávat a zjišťovat nutné informace o vybraných společnostech. K tomu mohou sloužit tyto odkazy: 

ESMA: https://www.esma.europa.eu/investor-corner/is-the-firm-regulated

ČNB: https://jerrs.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB07.INTRO_PAGE?p_lang=cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *