Akcie Lenova po zrušení nabídky v Šanghaji prudce klesly

Rozdílové smlouvy Novinky Akcie Lenova po zrušení nabídky v Šanghaji prudce klesly

Akcie čínského výrobce počítačů Lenovo Group dnes na burze v Hongkongu klesly nejvíce za tři roky. Firma v pátek oznámila, že ruší plán vstupu na burzu v Šanghaji. V jednu chvíli akcie klesly až o 18 procent, což bylo nejvíce od října 2018, uvedla agentura Bloomberg. Firma se chystala nabídnout čínské depozitní certifikáty a její nabídka měla být jednou z největších od zahájení zkušebního programu nabídky těchto certifikátů v roce 2018.

Největší výrobce počítačů na světě zrušil plán na vstup na šanghajský trh Star Market jen několik dní poté, co jeho žádost přijaly regulační orgány. Firma podala žádost v lednu. V prohlášení pro hongkongskou burzu uvedla, že některé informace v jejím prospektu mohly za dobu prověřování žádosti pozbýt platnosti.

Firma chtěla získat z nabídky zhruba deset miliard jüanů (34,1 miliardy Kč) na financování projektů umělé inteligence a cloudových služeb, ale také na další investice. Až do dnešního poklesu patřily akcie Lenova letos mezi nejvýkonnější v technologickém indexu Hang Seng, protože investoři sázeli na to, že výrobci hardwaru a pokročilé technologické firmy budou relativně imunní vůči zásahu Číny proti internetovým gigantům. Dnes však akcie smazaly zisky, které nabraly od začátku letošního roku. Podle analytiků se firma bude muset nyní poohlédnou po jiných zdrojích financování.

Zdroj: ČTK

 

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: MKR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com