Akcie v USA posílily, zčásti vlivem zpráv o vakcínách

Rozdílové smlouvy Novinky Akcie v USA posílily, zčásti vlivem zpráv o vakcínách

Americké akcie včera posílily, zčásti vlivem zpráv o vakcínách proti covidu-19. Vyšším ziskům zamezila nejistota ohledně balíku pomoci americké ekonomice.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes vzrostl o 0,35 procenta a uzavřel na 30.173,88 bodu. Širší index S&P 500 si připsal 0,28 procenta na 3702,25 bodu, zatímco index Nasdaq vzrostl o 0,50 procenta na 12.582,77 bodu.

Ke zpevnění indexů Dow Jones i S&P 500 přispěla mimo jiné americká společnost Johnson & Johnson. Oznámila, že výsledky z poslední fáze testování své vakcíny bude mít v lednu, tedy dříve, než čekala.

Přípravek vyvinutý ve spolupráci amerického Pfizeru a německé firmy BioNTech by mohl dostat povolení ke krizovému použití do konce týdne. Akcie Pfizeru posílily o 3,2 procenta.

Akcie americké firmy Moderna si dnes připsaly 6,5 procenta poté, co Švýcarsko zvýšilo svou objednávku jejích vakcín na 7,5 ze 4,5 milionu dávek.

Na devizovém trhu včera oslabila libra vůči dolaru i euru. Dohodu, která by upravovala vztahy Londýna s Bruselem po konci brexitového přechodného období se navzdory horečnému jednání v posledních dnech stále nepodařilo uzavřít.

Kolem 22:25 SEČ libra k dolaru odepisovala 0,2 procenta na 1,3350 USD a euro k libře stoupalo o 0,2 procenta na 0,9068 GBP. Velkou část předchozích ztrát libra smazala poté, co britská vláda jako vstřícný krok oznámila, že ze zákona o vnitřním trhu vypustí pasáže porušující dříve podepsanou brexitovou úmluvu.

Euro k dolaru ve stejnou dobu více méně stagnovalo a pohybovalo se kolem 1,2106 USD. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, si připisoval 0,2 procenta na 90,95 bodu.

O vztazích Británie a EU po konci letošního roku bude ve středu v Bruselu jednat britský premiér Boris Johnson s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou.

Zdroj: ČTK

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com