Dolar zpevňuje, těží z nejistého výsledku voleb v USA

Rozdílové smlouvy články, Novinky Dolar zpevňuje, těží z nejistého výsledku voleb v USA

Dolar dnes na devizových trzích posiluje, nejistota ohledně výsledku prezidentských voleb ve Spojených státech totiž snižuje zájem investorů o rizikovější aktiva. Euro kolem 10:00 SEČ vykazovalo vůči dolaru pokles zhruba o 0,4 procenta na 1,1668 USD.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, si ve stejnou dobu připisoval 0,3 procenta na 93,8 bodu. Investoři obvykle považují dolar za bezpečné útočiště v období politické či ekonomické nejistoty.

Souboj o Bílý dům je velmi těsný, ačkoliv investoři počítali s jasným vítězstvím demokratického kandidáta Joea Bidena nad současným prezidentem Donaldem Trumpem.

„Jednou z mála věcí, které jsou zatím jasné, je to, že neuvidíme drtivé vítězství demokratů, které naznačovaly předvolební průzkumy,“ uvedl podle agentury Reuters analytik Chris Turner ze společnosti ING.

Prezident Trump uspěl podle médií v některých klíčových státech, například na Floridě, což zmařilo naděje na jednoznačný výsledek voleb. Ačkoliv je zatím konečný výsledek nejasný a bude se na něj zřejmě nezvykle dlouho čekat, hovořil Trump na twitteru o velkém vítězství a obvinil demokraty, že se volby snaží ukrást.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com