Akcie zpevnily, investoři kupovali akcie oslabené pandemií

Rozdílové smlouvy Novinky Akcie zpevnily, investoři kupovali akcie oslabené pandemií

Americké akcie včera zpevnily. Investoři se snažili výhodně nakupovat v sektorech, na něž nejvíce dopadla pandemie nemoci covid-19. Na devizových trzích oslabil dolar.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si včera připsal 1,51 procenta a uzavřel na 27.584,06 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 1,61 procenta na 3351,60 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 1,87 procenta na 11.117,53 bodu.

Z indexu S&P 500 nejvíce posílily akcie energetického, finančního a průmyslového sektoru. Ukazatele Nasdaq a S&P 500 nejvíce táhly vzhůru společnosti Apple a Amazon, jejichž akcie vzrostly o 2,39 a 2,55 procenta.

Navzdory dnešnímu zpevnění, připomněla agentura Reuters, směřují všechny tři indexy k prvnímu měsíčnímu poklesu od března, kdy akciové trhy propadly v reakci na plošné karantény.

Na devizových trzích včera dolar sestoupil z dvouměsíčního maxima, k jeho poklesu částečně přispělo zotavení amerického akciového trhu.

Akciové trhy ve Spojených státech za sebou mají čtyři týdny poklesu v řadě. Zotavovat se začaly koncem minulého týdne, čímž zpomalily růst dolaru. Ten do té doby těžil ze své pozice bezpečné měny kvůli známkám pomalejšího zotavování ekonomiky z pandemie a politické nejistoty. Pozornost investorů se teď soustředí na nadcházející debatu kandidátů na amerického prezidenta.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Jeden komentář ke článku: “Akcie zpevnily, investoři kupovali akcie oslabené pandemií

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com