Americké akcie uzavřely obchodování téměř beze změn, čeká se na rozhodnutí Fedu

Akcie ve Spojených státech uzavřely dnešní obchodování téměř beze změny

Akcie ve Spojených státech uzavřely dnešní obchodování téměř beze změny, investoři čekají na středeční rozhodnutí americké centrální banky (Fed) o nastavení úrokových sazeb. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,02 procenta a zakončil obchodování na 34.624,30 bodu. Širší index S&P 500 stoupl o 0,07 procenta na 4453,53 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,01 procenta na 13.710,24 bodu.

Špatná strana?

Všeobecně se předpokládá, že Fed ve středu ponechá základní úrokovou sazbu beze změny v pásmu 5,25 až 5,50 procenta. Investoři budou pozorně sledovat následnou tiskovou konferenci šéfa Fedu Jeroma Powella, aby si učinili lepší představu o dalším vývoji měnové politiky v USA.

Powell může svými komentáři odstartovat (na akciovém trhu) pohyby oběma směry a nikdo nechce zjistit, že stojí na špatné straně,“ uvedl podle agentury Reuters analytik Peter Tuz ze společnosti Chase Investment Counsel. „Nejlepší strategie pro příští dny je vyčkávat, jak se situace vyvine,“ dodal.

Zbytek světa

Na devizovém trhu dnes americký dolar mírně oslaboval vůči koši hlavních měn. Euro si kolem 22:00 SELČ vůči dolaru připisovalo zhruba čtvrt procenta na 1,0685 USD. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, ve stejnou dobu ztrácel zhruba 0,2 procenta a nacházel se blízko 105,1 bodu.

Rozhodnutí o nastavení měnové politiky tento týden oznámí rovněž centrální banky v Británii a Japonsku. Evropská centrální banka (ECB) minulý týden zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,50 procenta. Naznačila však, že toto zvýšení by mohlo být poslední.

zdroj: ČTK

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *