Akcie v USA převážně oslabily, čeká se na páteční zprávu o nezaměstnanosti

Akcie ve Spojených státech uzavřely dnešní obchodování převážně se ztrátami

Akcie ve Spojených státech uzavřely dnešní obchodování převážně se ztrátami a oslabily i za celý měsíc. Investoři čekají na páteční zprávu o trhu práce, která by měla být vodítkem pro americkou centrální banku (Fed), až bude rozhodovat o výši úrokových sazeb. Na devizovém trhu posiloval dolar.

Data indexů

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, odepsal 0,48 procenta a zakončil obchodování na 34.721,91 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 0,16 procenta na 4507,66 bodu. Index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se ale zvýšil o 0,11 procenta na 14.034,97 bodu.

Za celý měsíc zaznamenaly všechny tři hlavní indexy ztráty, přičemž S&P 500 a Nasdaq vykázaly první měsíční pokles od února. S&P podle agentury Reuters ztratil 1,77 procenta, Dow Jones 2,36 procenta a Nasdaq 2,17 procenta.

„Investoři věří, že Fed je závislý na datech a data jsou ve prospěch trhu. Všechna ta zvyšování úrokových sazeb se vyplácejí,“ citovala agentura Reuters analytika Jakea Dollarhidea ze společnosti Longbow Asset Management. Investoři teď čekají na páteční zprávu o srpnovém vývoji nezaměstnanosti.

Dolaru se vede

Na devizovém trhu dnes posiloval dolar a to přesto, že americká data ukazují smíšený obraz americké ekonomiky. Spotřebitelské výdaje ve Spojených státech v červenci zrychlily růst o 0,8 procenta, ale zpomalující inflace posílila očekávání, že americká centrální banka (Fed) ponechá příští měsíc úrokové sazby beze změny.

Krátce před 22:00 SELČ přidával dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, 0,4 procenta na 103,60 bodu. Euro na dolar ztrácelo 0,7 procenta na 1,0844 USD.

zdroj: ČTK

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *