ČSOB Pojišťovna vloni vytvořila rekordní čistý zisk 2,153 miliardy korun

ČSOB Pojišťovna se sídlem v Pardubicích loni vytvořila rekordní čistý zisk

ČSOB Pojišťovna se sídlem v Pardubicích loni vytvořila rekordní čistý zisk 2,153 miliardy korun. Výsledek je o 22 procent vyšší než rok předtím. Společnosti se dařilo zejména v pojištění vozidel, pojištění domků a domácností a průmyslového pojištění, uvedla společnost ve výroční zprávě zveřejněné ve Sbírce listin. Za růstem stály jak nové smlouvy, tak průběžné navyšování pojistných částek u dosavadních smluv v reakci na rostoucí inflaci.

Shrnutí

Podle předsedy představenstva Jiřího Střelického se pojišťovně v meziročním srovnání podařilo zvýšit její tržní podíl o 0,3 procentního bodu na 8,8 procenta. V neživotním pojištění dosáhla tržního podílu 9,4 procenta a v životním pojištění 7,3 procenta. Společnost je podle svého vyjádření čtvrtou největší pojišťovnou v Česku, pečuje o více než 1,5 milionu klientů.

Předepsané pojistné se ve srovnání s rokem 2021 zvýšilo o 5,8 procenta na 14,5 miliardy korun. V meziročním srovnání se snížil objem životního pojištění o desetinu na 4,212 miliardy korun, u neživotního pojištění vzrostl o 14 procent na 10,288 miliardy korun.

Růst

Pojišťovna loni vyřídila 271.652 pojistných událostí, o 14 procent více než o rok dřív. Průměrný evidenční počet zaměstnanců se zvýšil o 45 na 787. Po roční pauze získají akcionáři opět dividendy. „Dividenda bude vyplacena v objemu zisku roku 2022. Zisk za rok 2021 zůstane ponechán na účtu nerozděleného zisku minulých let,“ uvedla společnost.

ČSOB Pojišťovna je součástí holdingu ČSOB, který patří prostřednictvím dalších subjektů společnosti KBC Group NV. V Pardubicích si chce pojišťovna vybudovat nové sídlo v areálu po bývalé továrně Prokop poblíž centra města. Dosud využívaný objekt na Masarykově náměstí v minulosti nabízela městu pro nové sídlo magistrátu, zastupitelé však jednání o koupi nakonec zastavili.

zdroj: ČTK

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *