Americký dolar po příznivé statistice ze světa oslabuje

Rozdílové smlouvy články Americký dolar po příznivé statistice ze světa oslabuje

Dolar dnes na devizových trzích klesá ke koši hlavních měn. Investoři se zaměřují spíše na rizikovější aktiva díky nadějím na silné oživení čínské ekonomiky a také v reakci na příznivé statistické údaje z USA i z eurozóny. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, krátce po 18:00 SELČ ztrácel asi 0,4 procenta na 96,81 bodu.

Euro vůči dolaru přidávalo asi 0,5 procenta na 1,1307 USD. Kurz dolaru k japonskému jenu zůstal téměř beze změny a pohyboval se kolem 107,47 JPY, euro vůči jenu pak přidávalo asi 0,6 procenta na 121,51 JPY.

Daří se také čínskému jüanu, který je na cestě vykázat nejvyšší denní růst k dolaru od 12. prosince. Index čínských akcií dnes vystoupil nejvýše za pět let, neboť obchodníci sázejí na silné oživení čínské ekonomiky.

Solidní jsou ale i data z USA. Aktivita v americkém sektoru služeb se v červnu citelně zotavila a vrátila se téměř na úroveň z doby před pandemií nemoci způsobené novým koronavirem. Podobně maloobchodní tržby v eurozóně v květnu rekordně rostly a v některých zemích vystoupily nad úroveň před koronavirem. Průmyslová výroby v Německu pak v květnu oživila z rekordního propadu a vzrostla o 10,4 procenta.

Dnešní pokles hodnoty dolaru přichází také po významné páteční technické události nazývané death cross, tedy kříž smrti, kdy 50denní klouzavý průměr dolarového indexu klesl pod 200denní klouzavý průměr. Tato situace je považována za jasný signál k prodeji.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com