Bitcoin překonal dubnové maximum, podle CoinDesk se blíží hranici 67.000 dolarů

Bitcoin, kryptoměny

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes vystoupila na rekordních 66.975 dolarů (1,47 milionu Kč), a výrazně tak překonala maximum z letošního dubna. Ukazují to záznamy na specializovaném serveru CoinDesk. Krátce před 17:00 SELČ se bitcoin prodával zhruba za 66.857 dolarů. Za posledních 24 hodin si tak připisoval přes 6,7 procenta.

V úterý se ve Spojených státech začalo obchodovat s prvním fondem ETF, který se zaměřuje na futures na bitcoiny. Investoři očekávají, že cena bitcoinu se bude nadále zvyšovat a že kryptoměna se dočká obecného přijetí. Agentura Bloomberg růst kryptoměny dále přičítá spekulativním sázkám a vysoké likviditě na světových trzích.

V dubnu bitcoin dosáhl ceny téměř 65.000 dolarů. V červnu se propadl pod 30.000 dolarů v souvislosti s kritikou jeho energetické náročnosti a čínským zásahem proti kryptoměnám. Posléze se ale začal zotavovat.

„Je to potvrzující moment,“ konstatoval Jesse Proudman, šéf a spoluzakladatel společnosti Makara, která poskytuje poradenství v oblasti kryptoměn. „Už to není otázka, zda tato třída aktiv bude nadále existovat. Myslím, že je to opravdu významný mezník v historii širší třídy digitálních aktiv,“ dodal.

Zdroj: ČTK

2 comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *