Ukrajina legalizuje bitcoin, příslušný návrh schválil parlament

Rozdílové smlouvy články Ukrajina legalizuje bitcoin, příslušný návrh schválil parlament

Ukrajina se rozhodla zlegalizovat bitcoin, příslušný návrh zákona ve středu téměř bez výhrad schválil parlament, informuje server listu Kyiv Post. Až dosud se transakce v kryptoměnách na Ukrajině odehrávaly v šedé zóně a byly na hraně zákona. Ukrajina je tak od konce července pátou zemí, která vytyčila pravidla trhu s kryptoměnami.

O legalizaci bitcoinu se na Ukrajině začalo jednat loni a po schválení v parlamentu už zbývá jen připojit podpis prezidenta Volodymyra Zelenského. To je podle serveru CNBC známkou toho, že vlády jednotlivých zemí si začínají uvědomovat, že bitcoin už tady zůstane.

Ukrajinští občané si dosud mohli virtuální měny kupovat a také s nimi obchodovat, firmy ale byly často pod přísným dohledem úřadů. List Kyiv Post napsal, že úřady začaly mít k virtuálním měnám až bojovný přístup a považovaly je za podvod. Prováděly kvůli tomu i razie ve firmách a často bez patřičných důvodů zabavovaly drahé zařízení.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: KH

Jeden komentář ke článku: “Ukrajina legalizuje bitcoin, příslušný návrh schválil parlament

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com