Bitcoin ve vleku pádu cen akcií i ropy

Rozdílové smlouvy články Bitcoin ve vleku pádu cen akcií i ropy

Aktuální dění na finančních a komoditních trzích negativně ovlivňuje také obchodování s kryptoměnami. Bitcoin v reakci na propad cen ropy ztratil během jediného dne přes deset procent hodnoty.

Bitcoin se na počátku týdne opět po dlouhé době podíval pod úroveň osmi tisíc dolarů. Takto levný byl naposledy začátkem ledna, kdy se odrážel od svého osmiměsíčního minima. Výprodej bitcoinu přišel prakticky ihned poté, co Saúdská Arábie oznámila zvýšení těžby ropy a slevu pro své odběratele.

Zdá se tedy, že kryptoměny definitivně neplní roli bezpečných přístavů, jak se o nich možná ještě nedávno uvažovalo. „Když je krize, všechny trhy korelují,“ okomentoval dění na trhu s Bitcoinem a ropou Matt Smith, šéf výzkumu komoditních trhů společnosti ClipperData. Bitcoin sice od pondělka opět nepatrně zpevnil, ovšem hranice osmi tisíc dolarů zatím nedosáhl.

Ale bitcoin v kryptoměnové krvavé lázni není sám. Jen od pondělka se tržní hodnota všech kryptoměn obchodovaných na trzích snížila o astronomických 26 miliard dolarů. Z hlavních kryptoměn nejvíce oslabil právě bitcoin (o více než deset procent), následovaný ethereem, které ztratilo zhruba devět procent. Výraznější rally zřejmě přijde až ve chvíli, kdy se uklidní situace kolem epidemie koronaviru nebo spory mezi Saúdskou Arábií a Ruskem ohledně ropy.

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

Jeden komentář ke článku: “Bitcoin ve vleku pádu cen akcií i ropy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com