Ceny ropy hledají směr, Brent mírně zlevňuje

Rozdílové smlouvy Novinky Ceny ropy hledají směr, Brent mírně zlevňuje

Ceny ropy dnes hledají směr, prognózy některých bank ohledně nedostatečných dodávek suroviny na trh kompenzují vyhlídky na růst produkce ropy v Libyi. Cena severomořské ropy Brent kolem 18:00 SELČ vykazovala pokles o 0,2 procenta na 43,23 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si naopak 0,6 procenta připisovala a pohybovala se kolem 41,20 dolaru za barel.

Americká investiční banka Goldman Sachs předpověděla, že na trhu budou ve čtvrtém čtvrtletí chybět tři miliony barelů ropy denně. Potvrdila i svou prognózu, podle které by měla cena Brentu do konce letošního roku stoupnout na 49 dolarů za barel a do třetího čtvrtletí příštího roku na 65 dolarů. Na možnost nedostatečného zásobování trhu upozornila také největší švýcarská banka UBS.

Libyjský polní maršál Chalífa Haftar nicméně uvedl, že na měsíc přeruší blokádu ropných zařízení. Ta snížila produkci ropy v Libyi asi na 100.000 barelů z dřívějších 1,2 milionu barelů denně, poznamenala agentura Reuters.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICE Brent listopad 43,23 43,30
New York – NYMEX WTI říjen 41,20 40,97

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com