Evropské akcie výrazně klesají kvůli obavám z dopadů viru

Rozdílové smlouvy Novinky Evropské akcie výrazně klesají kvůli obavám z dopadů viru

Evropské akcie dnes výrazně oslabují kvůli obavám z nových restriktivních opatření souvisejících se šířením koronaviru. Panevropský akciový index STOXX 600 krátce po 13:00 SELČ ztrácel zhruba 2,7 procenta na 358,8 bodu.

Očekávejte v příštích dnech a týdnech mnohem více omezení, zejména v Evropě,uvedli dnes podle serveru CNBC analytici z bankovní společnosti Deutsche Bank.Skutečnost, že virus se již šíří dost rychle, je velmi znepokojivá,“ dodali.

Akcie bankovních společností se dostaly pod tlak po zprávách médií o tom, že přední finanční instituce po téměř dvě desetiletí prováděly převody velkého množství podezřelých peněz. Výrazný pokles dnes vykazují akcie britských bank HSBC, Standard Chartered a Barclays i německé Deutsche Bank.

Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 a index německých akcií DAX krátce po 13:00 SELČ odepisovaly více než tři procenta. Výrazně oslabovaly rovněž akcie na pražské burze, jejichž index PX ztrácel téměř dvě procenta.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com