Čína povolila firmě Mastercard přípravu clearingových operací

Rozdílové smlouvy články Čína povolila firmě Mastercard přípravu clearingových operací

Čínská centrální banka povolila čínské partnerské společnosti amerického vydavatele platebních karet Mastercard zahájit přípravu na spuštění clearingových operací v zemi. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Americké firmě se tak otevře obrovský čínský trh finančních služeb.

Oznámení přichází několik týdnů poté, co Peking a Washington podepsaly první část dlouho očekávané obchodní dohody, v níž se čínská strana k tomuto kroku zavázala.

Čína otevírá svůj trh platebních služeb v místní měně zahraničním společnostem po jejich desetiletém lobbování. Mastercard má nyní rok na to, aby dokončil přípravy, k samotnému spuštění operací pak bude znovu potřeba souhlas centrální banky.

Čínský trh platebních karet je považován za největší na světě, podle agentury Bloomberg se tam ročně uskuteční asi 27 bilionů plateb kartou. Oblíbené jsou ty mobilním telefonem – v roce 2018 tak zákazníci zaplatili za zboží a služby 190 bilionů jüanů (618 bilionů Kč). Ke konci loňského září tam podle Bloombergu bylo v oběhu přibližně 8,2 miliardy platebních karet.

Začátkem ledna čínská centrální banka informovala, že přijala žádost o povolení k zahájení operací od společnosti American Express. Společnost Visa, což je další americký vydavatel platebních karet, podala žádost už začátkem roku 2018 a na její schválení stále čeká.

V obchodní dohodě podepsané v polovině ledna se Čína zavázala, že žádosti poskytovatelů elektronických plateb nebude zvažovat déle než 90 dní.

Zdroj: ČTK

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

Jeden komentář ke článku: “Čína povolila firmě Mastercard přípravu clearingových operací

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com