Volkswagen a Daimler si chtějí pojistit chilské lithium

Rozdílové smlouvy Novinky Volkswagen a Daimler si chtějí pojistit chilské lithium

Dvě největší německé automobilky podnikly kroky k tomu, aby dokázaly, že těžba lithia v Chile probíhá ekologicky. Volkswagen a Daimler se tak zřejmě připravují na boom elektromobilů.

Chilská poušť Atacama je největší jihoamerickou zásobárnou lithia, kovu potřebného pro výrobu baterií. Region je však zároveň velmi křehkým ekosystémem, který těžbou strategické suroviny trpí. Podle agentury Reuters se o otázku udržitelné těžby lithia v této části světa zajímají dvě největší německé automobilky Volkswagen a Daimler.

Ty podle informací, jež Reuters poskytl dobře informovaný zdroj, nechaly vypracovat studii, na jejímž základě by těžba lithia mohla probíhat ekologicky šetrnějším způsobem. „Rostoucí význam baterií způsobil, že udržitelnost těžby lithia je pro tyto výrobce automobilů naprosto klíčovou prioritou,“ cituje Reuters své zdroje.

Volkswagen přiznal, že si vypracování studie skutečně objednal, Daimler věc nekomentoval. Objednání materiálu může souviset s tím, že chilské úřady prohlásily atacamský ekosystém za ohrožený a varovaly před vysokou mírou nejistoty ohledně vývoje vodní bilance v daném regionu. Voda je přitom důležitou součástí těžby lithia, ale i nezbytnou komoditou pro zachování rázu atacamské přírody.

Hodnocení článku

Tagged , , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Jeden komentář ke článku: “Volkswagen a Daimler si chtějí pojistit chilské lithium

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com