E15.cz: Czechoslovak Group vydá dluhopisy za až dvě miliardy Kč

Rozdílové smlouvy články E15.cz: Czechoslovak Group vydá dluhopisy za až dvě miliardy Kč


Průmyslový holding Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada hodlá získat prodejem podnikových dluhopisů až dvě miliardy Kč. Půjčkou na pět let cílí i na drobnější investory, minimální investice začne od 100.000 Kč. Napsal to dnes server E15.cz.

Dluhopisový prospekt už schválila Česká národní banka, bondy se posléze objeví i na pražské burze. „Výnos emise dluhopisů nebude použit pro aktivity v obranném průmyslu. Podnikání CSG je vysoce diverzifikované. Kromě divize Land Systems, kde se soustředí obranná výroba a obchod pozemních vozidel či munice, se rychle rozvíjí divize Aerospace, kam patří výroba radarů, servis civilních letadel či letecký výcvik,“ uvedl mluvčí Czechoslovak Group Andrej Čírtek.

Emisi o startovním objemu 1,5 miliardy umístí na trhu konsorcium bank zahrnující Českou spořitelnu, Komerční banku a UniCredit. Skupina se vrací na dluhopisové trhy po debutu v prosinci 2016. Roční výdělek z nynější emise pro investora začne na 5,5 procenta ročně a bude perspektivně záležet na vývoji základní úrokové sazby ČNB.

Firmy z holdingu Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada působí v automobilovém, železničním, leteckém i hodinářském průmyslu a vyrábí zbraně, munici či speciální vozidla. Do holdingu patří i automobilka Tatra. Holdingu loni vzrostly tržby meziročně o 48 procent na 11,5 miliardy korun a hrubý provozní zisk o 43 procent na 1,9 miliardy. Podniky Czechoslovak Group zaměstnávají dohromady asi 8000 lidí.

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

2 komentářů ke článku “E15.cz: Czechoslovak Group vydá dluhopisy za až dvě miliardy Kč

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com