MMF letos potřetí zhoršil výhled růstu Japonska

Rozdílové smlouvy Novinky MMF letos potřetí zhoršil výhled růstu Japonska

Mezinárodní měnový fond (MMF) letos už potřetí zhoršil výhled růstu ekonomiky Japonska pro letošní rok. Důvodem jsou zvýšená rizika kvůli globálnímu ekonomickému zpomalení. Hrubý domácí produkt třetí největší ekonomiky světa by měl letos vzrůst o 0,8 procenta místo doposud očekávaných 0,9 procenta. Příští rok má ekonomika dál zpomalit na půl procenta, uvedla agentura Bloomberg.

MMF také nabídl několik doporučení pro japonskou centrální banku. Mimo jiné by se podle něj měla zaměřit na krátkodobé dluhopisy. Zopakoval i výzvu k ambicióznějším strukturálním reformám, které by mohl růst podpořit.

Japonská ekonomika zůstává odolná navzdory oslabení vnější poptávky. Největším testem pro ni v nejbližší době však bude synchronizované globální zpomalení a ve střednědobém výhledu nejistoty ve světové ekonomice a také domácí demografické trendy, varovala v prohlášení výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová.

Sedm let tzv. „abenomiky“, tedy ekonomické politiky premiéra Šinzóa Abeho, přineslo viditelný pokrok, jako snížení rizika deflace a snížení fiskálního schodku. Inflace však zůstává pod dvouprocentním cílem centrální banky a veřejný dluh stále není na udržitelné cestě, dodala Georgievová.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com