Firmy Honda a Nissan zvýšily čtvrtletní zisk, zlepšily výhled

Rozdílové smlouvy články, Novinky Firmy Honda a Nissan zvýšily čtvrtletní zisk, zlepšily výhled

Japonské automobilky Honda Motor a Nissan Motor zvýšily čtvrtletní provozní zisk. Těžily z oživování poptávky po útlumu, za kterým stála koronavirová krize. Čtvrtletní výsledky překonaly očekávání analytiků a oba podniky zlepšily celoroční výhled. Vyplývá to z výsledkových zpráv, které dnes firmy zveřejnily.

Honda oznámila, že ve třetím finančním čtvrtletí, které skončilo 31. prosince, zvýšila provozní zisk meziročně o 67 procent na 277,7 miliardy jenů (56,3 miliardy Kč). Výrazně tak překonala očekávání analytiků, kteří její zisk v anketě společnosti Refinitiv odhadovali na 176,7 miliardy jenů. K růstu zisku přispělo kromě oživení poptávky i snižování nákladů.

Honda navíc zvýšila odhad celoročního provozního zisku na rekordních 520 miliard jenů z dříve předpokládaných 420 miliard jenů. Upozornila nicméně, že globální problémy s nedostatkem čipů jí sníží ve čtvrtém finančním čtvrtletí odbyt o 100.000 vozů.

Nissan dnes oznámil, že ve třetím finančním čtvrtletí zvýšil provozní zisk na 27,1 miliardy jenů (5,5 miliardy Kč) z 22,7 miliardy jenů před rokem. Analytici přitom očekávali, že firma vykáže provozní ztrátu kolem 43,6 miliardy jenů. Odhad celoroční provozní ztráty automobilka snížila na 205 miliard jenů z dříve předpokládaných 340 miliard jenů.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com