Hyundai stoupl za čtvrtletí čistý zisk o 57 pct. na 1,3 bn. wonů

Rozdílové smlouvy články, Novinky Hyundai stoupl za čtvrtletí čistý zisk o 57 pct. na 1,3 bn. wonů

Jihokorejské automobilce Hyundai Motor Co. ve čtvrtém čtvrtletí stoupl meziročně čistý zisk o 57 procent na 1,3 bilionu wonů (25,4 miliardy Kč). Výsledek hospodaření mírně zaostal za očekáváním analytiků. Přispěla k němu poptávka po sportovně-užitkových vozech vozů s vyšší ziskovou marží a po modelech luxusní divize Genesis.

Analytici dotazovaní agenturou Refinitiv očekávali v průměru zisk až 1,5 bilionu wonů. Tržby se jihokorejskému výrobci vozů v období od října do prosince zvýšily o pět procent na 29,2 bilionu wonů.

Cena akcií jihokorejské automobilky se tento měsíc zvýšila o více než třetinu po zprávě, že Huyndai jedná s americkou společností Apple o spolupráci v oblasti elektrických aut a baterií.

Hyundai je spolu s mateřskou firmou Kia pátým největším výrobcem aut na světě. Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com