Koruna po týdnu růstu oslabila, k euru je na 24,45 Kč/EUR

Rozdílové smlouvy Novinky Koruna po týdnu růstu oslabila, k euru je na 24,45 Kč/EUR

Po zhruba týdnu vytrvalého růstu dnes česká měna oslabila. Koruna si k dnešním 17:00 pohoršila proti předchozímu závěru k euru o osm haléřů na 24,45 Kč/EUR a k dolaru o tři haléře na 21,55 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Koruna posilovala od 3. ledna, a dostala se tak v předchozích dnech až na nejsilnější úroveň k euru od září 2012.

„Zdá se, že analytici právě vlivem silného posílení české koruny snižují své sázky na další razantní zvýšení centrální úrokové sazby,“ sdělil k dnešnímu oslabení koruny analytik firmy Purple Trading Jaroslav Tupý. „Přesto si koruna drží své prvenství v posilování v rámci středoevropského regionu,“ doplnil.

Za posilováním koruny v minulých dnech stály podle ředitelky společnosti Next Finance Markéty Šichtařové sázky na další zvyšování úrokových sazeb České národní banky. Centrální banka na svém předvánočním zasedání zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 3,75 procenta. Snaží se tak tlumit očekávání, že spotřebitelské ceny nadále rychle porostou. Základní úroková sazba ČNB je nyní nejvyšší od roku 2008.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com