Zvyšte veřejné investice, doporučuje OECD

Rozdílové smlouvy články Zvyšte veřejné investice, doporučuje OECD

Obchodní válka se neblaze podepsala na globálním hospodářském růstu a vedla dokonce k téměř úplnému zastavení investiční aktivity.

Světová ekonomika by měla v příštím roce růst o 2,9 procenta. Předpovídá to Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Přestože jde o celkem solidní tempo, oproti poslední prognóze ze září jde o revizi směrem dolů. Nejrychleji by měly růst země G20, a to o 3,2 procenta. V rámci této skupiny nejslabší výkon předvede Argentina, která podle OECD dokonce o 1,7 oslabí.

Vyspělé ekonomiky pak mají růst nejčastěji v rozmezí 1 až 2,3 procenta. Premiantem pak budou Austrálie a Jižní Korea, jejichž HDP by se měl zvětšovat tempem při horní hranici tohoto pásma. Spojené státy zpomalí na dvě procenta, největší evropská ekonomika – Německo – pak zaznamená jen necelý půlprocentní růst HDP.

„Vyspělé země by měly razantně zvýšit veřejné investice, a reagovat tak na slábnoucí růstovou dynamiku,“ uvedla v prezentaci globálního hospodářského výhledu Laurence Booneová, hlavní ekonomka OECD. Investiční aktivita se totiž v důsledku obchodní války mezi USA a Čínou téměř zastavila a potřebuje nový silný impuls. Toho ale zřejmě v této situaci nejsou soukromé společnosti schopny, a proto má pomoci veřejný sektor.

Zdroj: CETA

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com