Ministr: Německo dosáhne stavu před krizí ve druhé půli roku 2022

Rozdílové smlouvy články, Novinky Ministr: Německo dosáhne stavu před krizí ve druhé půli roku 2022

Německá ekonomika by měla dosáhnout předkrizové úrovně ve druhé polovině roku 2022. Dnes to jako svůj cíl označil německý ministr hospodářství Peter Altmaier.

„Ekonomika dosud nedosáhla dna,“ řekl německý ministr. „V následujících týdnech a měsících společně zažijeme těžké okamžiky,“ pokračoval. Dodal však, že ale vidí světlo na konci tunelu.

„Mým cílem jako ministra hospodářství, cílem federální vlády, je návrat na cestu k růstu již v tomto roce – ve druhé polovině roku – tak, abychom zažili silný růst kolem pěti procent v příštím roce a nejpozději ve druhé polovině roku 2022 se vrátili k naší staré síle před pandemií,“ řekl politik.

Německá vláda ve středu večer schválila nový balík opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí v hodnotě 130 miliard eur (téměř 3,5 bilionu Kč). Altmaier zdůraznil, že je to největší finanční pomoc od vzniku spolkové republiky v roce 1949.

Berlín počítá s tím, že letos hrubý domácí produkt (HDP) klesne o 6,3 procenta, což bude nejvíce za dobu existence spolkové republiky. Už v prvním letošním čtvrtletí klesla největší evropská ekonomika o 2,2 procenta a propadla se do recese. Míra nezaměstnanosti se v květnu zvýšila 0,3 procentního bodu na 6,1 procenta.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: ED

2 komentářů ke článku “Ministr: Německo dosáhne stavu před krizí ve druhé půli roku 2022

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com