Růst průmyslových zakázek v Německu v srpnu překonal očekávání

Rozdílové smlouvy Novinky Růst průmyslových zakázek v Německu v srpnu překonal očekávání

Průmyslové zakázky v Německu se v srpnu meziměsíčně zvýšily o 4,5 procenta, což je výrazněji, než se očekávalo. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Údaje tak podporují naděje, že německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí citelně zotavila. Růst objemu zakázek zrychlil z červencových 3,3 procenta, velkou měrou k tomu přispěla silnější poptávka v eurozóně.

„Je to nepochybně dobrá zpráva, zaslouží si velký potlesk. Oživení zakázek zůstává nedotčeno,“ uvedl hlavní ekonom společnosti VP Bank Thomas Gitzel.

Ekonomové podle průzkumu agentury Reuters předpokládali, že zakázky vykážou za srpen růst pouze o 2,6 procenta.

Domácí zakázky se v srpnu meziměsíčně zvýšily o 1,7 procenta, zatímco zahraniční objednávky vzrostly o 6,5 procenta. Zakázky z eurozóny se zvýšily dokonce o 14,6 procenta.

Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí v důsledku koronavirové krize klesla o rekordních 9,7 procenta. Institut Ifo nicméně předpokládá, že ve třetím čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 6,6 procenta. Statistický úřad zveřejní rychlý odhad vývoje HDP za třetí čtvrtletí koncem října.

Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com