Bundesbank: Německo se z recese bude vzpamatovávat pozvolna

Rozdílové smlouvy články Bundesbank: Německo se z recese bude vzpamatovávat pozvolna

Německá ekonomika je v hluboké recesi a její rychlé oživení není podle německé centrální banky příliš pravděpodobné. Omezení kvůli šíření koronaviru totiž mohou ještě dlouho zůstat v platnosti, než se najde medicínské řešení typu vakcíny. Centrální banka to dnes uvedla ve své pravidelné měsíční zprávě.

Rychlé a silné hospodářské oživení se z tohoto důvodu ze současné perspektivy jeví jako spíše méně pravděpodobné,píše se ve zprávě Deutsche Bundesbank, jak zní oficiální název německé centrální banky.

Podobně jako jinde v Evropě se i německá ekonomika v polovině března kvůli opatřením na omezení šíření koronaviru téměř zastavila. Nyní se zákazy sice postupně uvolňují, o přesném postupu se ale i nadále diskutuje.

Podle Bundesbank se koronavirus negativně podepsal na hospodářských výsledcích za první čtvrtletí a druhý kvartál by měl být ještě horší. Na vině je podle banky především propad výroby aut a také nižší výdaje domácností.

Mezinárodní měnový fond (MMF) očekává, že největší evropská ekonomika letos oslabí o 7,5 procenta. Odhady jiných organizací se pohybují v širokém rozmezí, ale téměř všechny až na malé výjimky ukazují na horší recesi než v roce 2009. Tehdy německé hospodářství kleslo o více než pět procent.

Není ale nutné se obávat, že by se německá ekonomika dostala do spirály, které posiluje sebe samu,domnívá se Bundesbank. Zabránit by tomu měla daňová a měnová politika. Podle banky by se v příštích měsících také měla prudce snížit inflace, protože se do spotřebitelských cen promítne pokles cen ropy.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

2 komentářů ke článku “Bundesbank: Německo se z recese bude vzpamatovávat pozvolna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com