Náklady ČT na digitalizaci příští rok stoupnou na 460 milionů Kč

Rozdílové smlouvy Novinky Náklady ČT na digitalizaci příští rok stoupnou na 460 milionů Kč

Česká televize v příštím roce vynaloží na digitalizaci vysílání a přechod na nový standard vysílání DVB-T2 460 milionů korun, což je zhruba o 94 milionů více Kč než letos. Na dnešní tiskové konferenci to řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Celkové náklady na přechod na vysílání DVB-T2 se v České televizi podle Dvořáka pohybují kolem 1,3 miliardy korun. Částka zahrnuje jak investice do techniky, tak i provozní náklady nebo náklady na informační kampaň.

Přechod na DVB-T2 začne už tento týden v Praze a ve středních Čechách z vysílačů Žižkov a Cukrák. Minutu před půlnocí ve středu 27. listopadu České Radiokomunikace vypnou vysílání programů České televize ve stávajícím standardu DVB-T. Od té doby lidé naladí jen signál v novém standardu DVB-T2. Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) je na přechod na DVB-T2 připraveno kolem 60 procent lidí, kterých se to týká. A to procento se každý den s blížícím se přechodem zvyšuje, dodal.

Již od loňského března si mohou diváci ČT naladit DVB-T2 na tzv. přechodové síti, která pokrývá 99,7 procenta území. K příjmu signálu potřebují buď televizor vybavený tunerem pro příjem DVB-T2, které jsou na trhu zhruba od roku 2015, nebo set top box. Všechny vhodné přijímače by měly být otestované Českými Radiokomunikacemi a vybavené etiketou „DVB-T2 ověřeno“.

V lednu se začnou vypínat první vysílače komerčních televizí. Celý přechod by měl být dokončen do poloviny příštího roku.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Jeden komentář ke článku: “Náklady ČT na digitalizaci příští rok stoupnou na 460 milionů Kč

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com