Obavy z inflace zvyšují investice do stříbra

Rozdílové smlouvy články Obavy z inflace zvyšují investice do stříbra

Podle předních světových bank se v tomto roce očekává zásadní růst ceny drahých kovů, a to i stříbra, které bylo ještě nedávno dost opomíjené. Fyzické investice stříbra by tak letos mohly dosáhnout svého šestiletého maxima 257 milionů uncí. Stříbro dokonce v posledních měsících překonávalo zlato a je na pokraji technického průlomu. Důvodem k tomuto růstu je stále větší příklon světa k zeleným technologiím, obavám z rostoucí inflace a turbulencím ve světové politice.

Stříbrný institut očekává vzrůst celosvětové poptávky o 11 procent a dosáhne 1,025 miliardy uncí. Naproti tomu by ale těžařská produkce měla vzrůst pouze o 866 milionů uncí. Aplikace stříbra v solárních panelech, automobilovém průmyslu, sítích 5G a dalších přitahuje mnoho pozornosti a vytváří silný prostor pro odraz cen stříbra.

Cena stříbra stoupala již v roce 2020 a pro tento rok vzhledem k rostoucí přitažlivosti vůči rizikovějším aktivům a rostoucí poptávce po průmyslovém využití je tento trend opět vzestupný. Zaznamenána byla i volatilita spolu s výkyvem dolaru, který je na svém minimu posledních tří let, ale návrh prezidenta Bidena na další stimul ve výši 1,9 bilionů dolarů zvyšuje naděje na rychlé hospodářské oživení, avšak za cenu rostoucí inflace. Právě obavy z ní způsobují, že ocenění akcií vypadá ve srovnání se stříbrem napjatěji. Proto poté investoři přechází na bezpečná aktiva, jako je právě zlato a stříbro, které jsou považovány za zajištění proti inflaci.

Jedním z největších trhů současnosti, kde se stříbro teprve objevuje, je Indie. Fyzické investice se neustále zvyšují, protože je investoři přidávají do svých portfófilí. Ceny jsou na pokraji průlomové zóny 71 500–71700 indických rupií, nad kterou by mohla cena konzervativně cílit na 78 000 rupií.

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com