Britský trh práce v dubnu výrazně zasáhla koronavirová krize

Rozdílové smlouvy články, Novinky Britský trh práce v dubnu výrazně zasáhla koronavirová krize

Počet lidí uplatňujících nárok na podporu v nezaměstnanosti v Británii v dubnu meziměsíčně vzrostl o rekordních 856.500 na 2,097 milionu osob. To je nejvíce od roku 1996. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Trh práce v Británii se podobně jako v jiných zemích potýká s dopady koronavirové krize. Míra nezaměstnanosti se ale za tři měsíce do konce března v Británii zvýšila pouze nepatrně, protože vliv koronaviru se začal projevovat až na konci března.

„Naše údaje ukazují, že covid-19 má výrazný dopad na trh práce,“ uvedl člen vedení statistického úřadu Jonathan Athow, kterého citovala agentura Reuters.

Statistický úřad rovněž oznámil, že míra nezaměstnanosti v tříměsíčním období do konce března činila 3,9 procenta. Zvýšila se tak pouze o 0,1 procentního bodu proti předchozímu tříměsíčnímu období do konce února. Britský Úřad pro rozpočtovou odpovědnost (OBR) ale upozornil, že ve druhém čtvrtletí by se mohla míra nezaměstnanosti vyšplhat na deset procent. Koronavirus totiž začal mít na ekonomiku vážnější dopady až v posledním březnovém týdnu.

„Můžeme očekávat, že nezaměstnanost velmi rychle vystoupí někam nad deset procent. To jsme neviděli od začátku 90. let minulého století,“ řekl serveru BBC ředitel britského institutu pro ekonomický a sociální výzkum NIESR Jagjit Chadha.

Britská ministryně práce Therese Coffeyová uvedla, že Británie se s nárůstem nezaměstnanosti v důsledku pandemie způsobené koronavirem dokáže vypořádat. Dodala, že vláda pracuje na tom, aby se lidé vrátili do práce, jakmile se ekonomika zotaví.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: Ema Ducakova

Jeden komentář ke článku: “Britský trh práce v dubnu výrazně zasáhla koronavirová krize

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com