SoftBank prodá za 21 miliard dolarů část podílu v T-Mobile US

Rozdílové smlouvy články SoftBank prodá za 21 miliard dolarů část podílu v T-Mobile US

Japonská technologická a investiční skupina SoftBank prodá za 21 miliard dolarů (přes 495 miliard Kč) část svého podílu v americkém mobilním operátorovi T-Mobile US. Generální ředitel a zakladatel SoftBank Masajoši Son se tak snaží snížit dluh firmy a naopak posílit hotovost, napsal server CNN.

„Vzhledem k současné situaci, kdy panují obavy z druhé a třetí vlny pandemie nemoci covid-19, má SoftBank za to, že si potřebuje posílit hotovost“, uvedla společnost v prohlášení.

V dubnu skupina učinila překvapivé oznámení, že prodá aktiva za 41 miliard dolarů, aby odkoupila své akcie a snížila dluh. Za rok do konce března totiž vykázala poprvé za 15 let ztrátu, a to kvůli masivním odpisům hodnoty investic svého hlavního fondu Vision Fund do začínajících firem, takzvaných start-upů, v reakci na pandemii koronaviru.

Softbank se chystá prodat přes 198 milionů akcií T-Mobile US, což představuje dvě třetiny jeho podílu v tomto mobilním operátorovi. Japonské skupině v něm zůstane zhruba devítiprocentní podíl.

T-Mobile US má v plánu prodat kolem 134 milionů akcií, kterých se zbavuje SoftBank. Pět milionů akcií koupí provozní ředitel SoftBank Marcelo Claure, který je i členem správní rady T-Mobile US.

Zdroj: ČTK

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AP

Jeden komentář ke článku: “SoftBank prodá za 21 miliard dolarů část podílu v T-Mobile US

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com