T-Mobile za tři čtvrtletí zvýšil provozní zisk o pět procent na 8,96 miliardy Kč

Rozdílové smlouvy články T-Mobile za tři čtvrtletí zvýšil provozní zisk o pět procent na 8,96 miliardy Kč

Mobilní operátor T-Mobile zvýšil za tři čtvrtletí letošního roku provozní zisk EBITDA meziročně o pět procent na 8,96 miliardy korun. Tržby stouply o 2,9 procenta na 21,41 miliardy korun. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Konkurence zatím výsledky neoznámila.

Mobilní služby T-Mobilu využívalo ke konci třetího čtvrtletí 6,26 milionu zákazníků, což je meziroční nárůst o 1,3 procenta. Klesl počet majitelů předplacených karet o tři procenta a podíl tarifních naopak o 2,8 procenta vzrostl na 3,7 milionu. Počet uživatelů pevného internetu se zvýšil o 6,9 procenta na 386.000 a o 14,1 procenta na 210.000 vzrostlo množství uživatelů televizních služeb.

Objem přenesených dat v meziročním srovnání vzrostl o 63 procent. Množství provolaných minut se zvýšilo o 3,4 procenta, naopak o desetinu poklesl počet odesílaných SMS. Na rostoucí využití mobilních dat reaguje nové tarifní portfolio představené na konci srpna, které uživatelům přineslo větší objem dat a službu Pořád online, umožňující využívat základní služby na datech, jako jsou messengery, mapy, počasí nebo bankovnictví i po vyčerpání dat v tarifu.

T-Mobile od září pokrývá svou sítí 5G 10,4 procenta české populace a do konce roku chce poskytnout signál více než 25 procentům obyvatel. Během srpna spustil dalších 270 vysílačů a celkem jich už provozuje více než 600. Pokračuje také výstavba sítí optického internetu, kterými T-Mobile pokrývá už více než 250.000 domácností v 70 městech.

„V T-Mobile si uvědomujeme, že širokému nasazení technologie 5G v průmyslové praxi by mělo předcházet rozsáhlé testování jednotlivých řešení, aby se ověřila jejich 100% funkčnost v komplexním průmyslovém prostředí. Ideálním místem pro takové testování je právě akademická půda. Proto jsme rádi, že stále rozšiřujeme naši spolupráci s předními českými univerzitami, ve kterých se podílíme na budování testovacích a vývojových prostředí – tzv. testbedů,“ uvedl ředitel divize pro firemní zákazníky a státní správu Luboš Lukasík.

T-Mobile patří do skupiny Deutsche Telekom. Co do počtu mobilních zákazníků je největším operátorem v Česku.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com