Akcie v USA převážně klesaly po slabých údajích o trhu práce

Rozdílové smlouvy články Akcie v USA převážně klesaly po slabých údajích o trhu práce

Americké akcie dnes převážně oslabovaly po zveřejnění nepříznivých údajů o trhu práce. K poklesu přispěla rovněž slova prezidenta Spojených států Donalda Trumpa, která vyvolala pochybnosti ohledně obchodní dohody s Čínou. Akcie některých významných technologických společností nicméně posilovaly.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 0,91 procenta a obchodování zakončil na 23.664,64 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,70 procenta na 2848,42 bodu, zatímco index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,51 procenta na 8854,39 bodu.

Nárůst dnes zaznamenaly například akcie technologických společností Microsoft, Apple a Amazon. Výrazně posílily akcie největší americké automobilky General Motors, jejíž čtvrtletní zisk navzdory prudkému poklesu překonal očekávání analytiků.

Náladu investorů dnes nicméně zasáhly nepříznivé údaje o ekonomice Spojených států. Podle organizace ADP v dubnu v americkém soukromém sektoru přišlo o práci rekordních 20,2 milionu lidí. Trump dnes navíc uvedl, že Čína by mohla, ale také nemusela dodržovat obchodní dohodu s USA.

Na devizovém trhu americký dolar spolu s japonským jenem posiloval. Investoři v těchto měnách hledají bezpečné útočiště v důsledku nepříznivých údajů o vývoji světové ekonomiky. Euro krátce po 22:00 SELČ vůči dolaru vykazovalo pokles o 0,4 procenta na 1,0793 USD.

Vůči jenu ztrácela jednotná evropská měna dokonce zhruba 0,9 procenta na 114,55 JPY. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti předních světových měn, vykazoval nárůst o půl procenta na 100,2 bodu. Během dne vystoupil až na nejvyšší úroveň za více než týden, napsala agentura Reuters.

Konečné výsledky průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery dnes potvrdily, že podnikatelská aktivita v eurozóně se v dubnu v důsledku opatření proti šíření koronaviru téměř zastavila. Maloobchodní tržby v eurozóně podle statistického úřadu Eurostat v březnu meziměsíčně klesly o rekordních 11,2 procenta.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

Jeden komentář ke článku: “Akcie v USA převážně klesaly po slabých údajích o trhu práce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com