Toyota a další japonské automobilky se budou zabývat alternativními palivy

Rozdílové smlouvy Novinky Toyota a další japonské automobilky se budou zabývat alternativními palivy

Největší japonská automobilka Toyota Motor a další čtyři japonští výrobci vozů se budou zabývat využitelností alternativních ekologických pohonných hmot pro automobily se spalovacími motory včetně vodíku a syntetických paliv z biomasy. Na projektu se budou vedle Toyoty podílet i společnosti Mazda Motor, Subaru, Yamaha Motor a Kawasaki Heavy Industries.

Uzpůsobení spalovacích motorů na ekologická paliva, jako je vodík, je technologicky náročné, ale společnostem by umožnilo podpořit stávající dodavatelské řetězce. Ty fungují už desítky let a zaměstnávají stovky tisíc pracovníků.

Automobilky včetně Toyoty zvyšují kvůli zpřísňování emisních limitů výrobu elektromobilů. Japonsko uvedlo, že chce být do roku 2050 uhlíkově neutrální a podporuje používání vodíkového paliva.

Toyota plánuje do roku 2025 představit 15 modelů elektromobilů a v příštím desetiletí investuje 13,5 miliardy dolarů (297,9 miliardy Kč) do rozšíření kapacity výroby baterií. Zároveň však pokračuje ve vývoji vozidel na vodíkový pohon.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: MKR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com