Tesla stále může být příležitostí pro investory

Rozdílové smlouvy články Tesla stále může být příležitostí pro investory

Tesla (TSLA) je přední společností v oblasti obnovitelných zdrojů energie a výroby elektromobilů. Tím ale výčet společnosti nekončí, prodává také solární panely a střechy, zařízení pro skladování energie, začíná se pouštět do kryptoměn. Ovládá mnoho dat o jízdě, které využívá k rozvoji autonomních vozidel.

Společnost se stala ziskovou teprve nedávno, zvyšuje rychle svou výrobu a předpokládá se, že by její zisky měly dále růst. Výnosy akcií od IPO 34krát překonaly výnosy indexu S&P 500.

Velké investice společnosti v Číně ale naráží na problémy, které ji ubírají na konkurenceschopnosti. Stejně tak v Evropě je pomalu vytlačována z vedoucí pozice. V USA momentálně Ford a General Motors investují do rozvoje elektrických vozidel, aby snížili podíl společnosti na trhu.

Od analytiků z Wall Street Tesla obdržela hodnocení Hold na základě 10 hodnocení Buy, 8 hodnocení Hold a 7 hodnocení Sell v posledních třech měsících. Průměrná cílová cena analytiků ve výši 645,88 dolarů navíc představuje potenciální růst na úrovni pouhých 3,3 %.

Cena akcií se tak zdá drahá. Přes rizika, které společnost přináší, má ale i řadu výjimečných konkurenčních výhod. Navíc ne všichni analytici se shodují na cílové ceně, jeden z nich ji například stanovil na 1200 dolarů, což by znamenalo 92% potenciální růst. Někteří analytici také očekávají, že se společnost v Severní Americe pokusí vytvořit flotilu autonomních taxíků. I proto by Tesla mohla být příležitostí pro investice.

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com