Tripartita bude jednat o nastartování ekonomiky a pomoci firmám

Rozdílové smlouvy články, Novinky Tripartita bude jednat o nastartování ekonomiky a pomoci firmám

Zaměstnavatelé, odbory a zástupci vlády budou dnes dopoledne ve Strakově akademii hodnotit výsledky opatření ke zmírnění dopadů koronavirové krize na české podniky a zaměstnance. Vláda chce sociální partnery seznámit s přehledem přípravy velkých dopravních staveb a také se stavem čerpání evropských dotací.

Odbory hodlají s vládou jednat o růstu příplatků za práci ve ztíženém pracovním prostředí. Jejich výše je závislá na minimální mzdě. Asociace samostatných odborů navrhuje zvýšit tento příplatek o 2500 korun měsíčně. K tématu se vrátí tripartita po měsíci, na minulém zasedání jednání přerušila.

Diskutovat sociální partneři po měsíci zřejmě znovu nebudou o osudu takzvané Zelené dohody EU, která má unijní země zavázat ke snížení emisí skleníkových plynů o 50 až 55 procent k roku 2030 oproti roku 1990. Podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly požádalo ministerstvo průmyslu a obchodu o stažení tohoto bodu z jednání.

Stejně jako 25. května se účastníci jednání osobně nesetkají, diskutovat budou přes videokonferenci.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: ED

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com