Uber má problém

Rozdílové smlouvy články Uber má problém

Společnost Uber Technologies (NYSE: UBER) možná čeká oceňovací krize kvůli nákladům na pracovní sílu, která závisí na klasifikaci postavení některých pracovníků.

Společnosti totiž oznámila, že řidiči se soukromým pronájmem využívající platformu Mobility ve Velké Británii budou pracovat jako oficiální zaměstnanci společnosti. Toto znamená, že všichni řidiči mají nárok na minimální mzdu, výplatu za dovolenou a popřípadě i důchod. 

Pokud by se toto stalo i v USA a dalších zemích, mohla by společnost čelit významnému nárůstu nákladů, které jsou spojené s pracovní sílou. Zdá se totiž, že si vedení Uberu myslí že je business model společnosti neměnný. 

Pokud by toto prošlo, dodatečné náklady společnosti Uber by dosáhly 260 milionů USD, což představuje 2% tažení jejího provozního výnosu. Aktuálně Uber působí v 71 zemích a má celosvětově okolo 22 800 zaměstnanců. Z toho asi 12 500 zaměstnanců působí v USA.

Co se týče akcií společnosti, je možné, že tato změna na trhu ve Velké Británii bude mít vliv na cenu akcií. Předpokládá se, že do roku 2024 společnosti vydělá 2,10 USD za akcii. Jediným problémem tohoto scénáře je, že pokud by se náklady společnosti zvýšily kdekoli z 30 % na 50 % na základě změn ve Velké Británii, ocenění bude příliš vysoké.

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com