Austrálie schválila zákon, jenž nutí Facebook platit médiím

Rozdílové smlouvy články, Novinky Austrálie schválila zákon, jenž nutí Facebook platit médiím

Parlament v Austrálii dnes schválil zákon, který nutí společnosti Google a Facebook platit australským mediálním společnostem za využívání jejich obsahu. 

Ministr financí Josh Frydenberg a ministr pro komunikační prostředky Paul Fletcher uvedli, že po roce platnosti bude tento zákon přezkoumán. Nové předpisy podle nich „zajistí, že mediální společnosti budou spravedlivě odměňovány za obsah, který vytvářejí, a pomohou udržet v Austrálii žurnalistiku sloužící veřejnému zájmu“.

Reuters uvádí, že schválení zákona, který vznik po důkladné analýze australských regulačních úřadů a třech letech veřejných konzultací, může znamenat povzbuzení pro Británii a Kanadu, protože plánují podobné předpisy. Na základě nového zákona se Austrálie stane první zemí, kde vládní arbitr stanoví sazby, jaké mají technologičtí giganti platit, pokud vyjednávání s jednotlivými mediálními společnostmi skončí neúspěchem. Frydenberg s Fletcherem uvedli, že australská vláda má radost z toho, jaký pokrok Google a Facebook udělali při vyjednávání obchodních podmínek s australskými mediálními společnosti.

Facebook minulý týden kvůli sporům při jednáních s australskou vládou zablokoval sdílení a prohlížení zpravodajského obsahu na své platformě.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com