Tisk: Google chce v Polsku investovat dvě miliardy dolarů

Rozdílové smlouvy články Tisk: Google chce v Polsku investovat dvě miliardy dolarů

 Americká technologická společnost Google plánuje v Polsku investovat až dvě miliardy USD (47 miliard Kč) do datového centra. Záměr je součástí plánu na rozšiřování cloudových služeb, informoval dnes polský list Puls Biznesu.

Zpráva přichází po květnovém oznámení americké společnosti Microsoft, že v Polsku investuje jednu miliardu dolarů do datového centra.

Polsko je největší ekonomikou ve východní části Evropské unie a snaží se získat pozici regionálního technologického centra, poznamenala agentura Reuters.

Chystaná investice Googlu věe Varšav má být největší investicí do infrastruktury tohoto druhu v Polsku, řekla listu Puls Biznesu ředitelka rozvoje podnikání společnosti Google Cloud pro Polsko a střední a východní Evropu Magdalena Dziewgućová. Centrum by mělo být funkční od začátku příštího roku.

Místopředsedkyně polské vlády Jadwiga Emilewiczová listu řekla, že Google by podle jejího odhadu mohl do projektu investovat 1,5 miliardy až dvě miliardy dolarů.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Jeden komentář ke článku: “Tisk: Google chce v Polsku investovat dvě miliardy dolarů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com